гыйнвар, 2023 ел
чәршәмбе

Конкурс 2 этапта уздырыла, алар кысаларында 2022 елның иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе билгеләнәчәк.

июль, 2022 ел
пәнҗешәмбе

2022 елның 20 июлендә Васькино-Туйралы авыл мәдәният йорты «Аҗаган» хәрби-патриотик спорт уены уздырды.

Яңа Чүте авылында да Зур чишмә дип аталган борынгы чишмәләрнең берсендә масштаблы ремонт эшләре бара.

22 июльдә шәһәрнең үзәк мәйданында "Нескучный двор" ишегалды лагерен ачу тантанасы булачак.

Ял итүчеләр көче белән әзерләнгән концерт 10:00 башланачак.

май, 2022 ел
чәршәмбе

Бөек бәйрәм - Җиңү көне якынлаша. Традиция буенча Баулы укучылары “Җиңү хатлары” бөтенроссия акциясенә кушылды.

апрель, 2022 ел
җомга

«Баулы муниципаль районының яшьләр эшләре буенча бүлеге» МКУ «2020-2025 елларга Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районында яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» муниципаль программасында катнашучылар исемлекләрен формалаштыруга бәйле рәвештә, «2020-2025 елларга Татарстан Республикасында яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» ярдәмче программасы кысаларында исәптә торучы яшь гаиләләрдән яңадан теркәлү узуларын һәм документларны яңартуларын сорый.

Иске татар зиратында, Халыкара Һәйкәлләр һәм күренекле урыннар көне кысаларында, “Яшьләр дөньясы” ММЦ каршындагы яшьләр иҗтимагый берләшмәләре активистлары татар шагыйре, Бөек Ватан сугышы ветераны Сирин Батыршинның кабере тирәсендә өмә үткәрделәр.

Баулыда, 9 июньнән 12 июньгә кадәр, "Сабантуй. АРБА-ФЕСТ 2022 " авто-туризм фестивале узачак.

7 майда барлык теләүчеләр Бөек Җиңүнең 77 еллыгына багышланган Баулы районы авыл җирлекләре буенча “Без онытмыйбыз...” автоузышында катнаша ала.

апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Баулыларның Бөек Ватан сугышы виртуаль музеен туганнары - Бөек Ватан сугышында катнашучылар, тыл хезмәтчәннәре, сугыш балалары турындагы шәхси архив материаллары белән тулыландыру мөмкинлеге бар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: