В Центральной библиотеке прошел литературно-музыкальный вечер “Туган ягы кирәк кешегә”, посвященный 80 - летию со дня рождения писателя-земляка, Народного поэта Фаниса Яруллина

2 февраля 2018 г., пятница

На вечер были приглашены учащиеся гимназии № 4 города Бавлы. Библиотекарь отдела нацональной литературы Зухра Мингалимова и заведующая отделом обслуживания читаталей Зиля Ахметнабиева провели беседу, посвященную  жизни и творчеству писателя - земляка Фаниса Яруллина.  На вечере прозвучали стихи  народного поэта в исполнении учеников школы №3 Алии Габидуллиной и .Айдара Хамзина. Были показаны отрывки из видеозаписи литературного вечера Фаниса Яруллина, а также видеоклип в исполнении популярной певицы татарской эстрады Гульнары Тимерзяновой.  Увлекательный обзор книжной выставки "Язмышның ул үзе буйсындырды" – “Наперекор судьбе”, провела заведующая отделом обслуживания читателей  Зиля Ахметнабиева.

1 февраль көнне, Баулы Үзәк китапханәдә якташыбыз - Татарстанның халык шагыйре Фәнис Яруллиның  80 ел тулу уңаеннан “Туган ягы кирәк кешегә” дип исемләнгән әдәби-музыкаль кичә оештырылды.  Кичәгә Баулының 4 санлы гимназия укучылары чакырылды.

Фәнис ага Яруллинның авыр тормыш еллары, күпкырлы иҗаты турында тәфсилләп китапханә хезмәткәрләре Зөһрә Мингалимова һәм Зилә Әхмәтнәбиева сөйләп уздылар. Укучыларга язучының 60 еллык юбилее уңаеннан Баулыда үткәрелгән иҗат кичәсеннән өзекләр күрсәтелде, Фәнис Яруллин шигыренә иҗат ителгән популяр җырлар тыңлатылды. 3-нче санлы мәктәп укучылары Алия Габидуллина һәм Айдар Хәмзин якташыбыз иҗат иткән шигырьләрне яңгыраттылар. Зиля Әхмәтнәбиева"Язмышның ул үзе буйсындырды" дип аталучы  китап күргәзмәсенә  мавыктыргыч күзәтү ясады.

Сүз уңаеннан, Фәнис Яруллинның 80 еллыгы уңаеннан Баулы районынының барлык китапханәләрендә дә бихисап чаралар уздырылачак.

Сайт Бавлинской ЦБС